Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich żołnierzy | Narodowcy.net

Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich żołnierzy

Do zdarzenia doszło w Złocieńcu, w województwie Zachodniopomorskim. Trzech żołnierzy – Polak i dwaj Amerykanie – pokłócili się o dziewczynę. Doszło do bójki, w wyniku której Amerykanie zostali ranni, w tym jeden ciężko.

Bójka miała miejsce 22 lipca bieżącego roku. Według relacji mieszkańców doszło do niej w nocy, w jednym z miejscowych pubów, gdzie przebywali żołnierze obu armii. Pokłócili się oni o dziewczynę. W efekcie  200 metrów od pubu wywiązała się bijatyka.

30 letni Amerykanin został bardzo ciężko pobity przez Polaka. Poszkodowany trafił na szpitalny oddział ratunkowy z obrażeniami głowy. Następnie został przeniesiony do niemieckiego szpitala, gdzie stacjonuje jego macierzysta jednostka. Drugi Amerykanin został lżej ranny. Wszyscy uczestnicy bijatyki byli po służbie.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin – Niebuszewo. Obrażenia Amerykanina zostały zakwalifikowane jako ciężkie, a w związku z tym Polakowi grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu Polak trafił na 3 miesiące do aresztu.

źródło: kresy.pl

 

Komentarze