Polskie banknoty dla Ameryki Łacińskiej | Narodowcy.net

Polskie banknoty dla Ameryki Łacińskiej

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zacieśnia współpracę z krajami Ameryki Łacińskiej. Nowe banknoty zostaną dostarczone dla banku centralnego w Gwatemali.

Będzie to największe zamówienie w naszej dotychczasowej współpracy z gwatemalskim bankiem centralnym. Od kilku lat sukcesywnie zdobywamy rynek Ameryki Łacińskiej, a Gwatemala już naszym stałym kontrahentem. Bardzo nas to cieszy, bo zamówienia eksportowe są istotnym źródłem dywersyfikacji przychodów Wytwórni – Prezes Zarządu PWPW Maciej Biernat.

PWPW rozpocznie produkcję banknotów o nominałach 5 i 10 quetzali dla Gwatemali. Zostaną wyprodukowane na podłożu z domieszką włókien syntetycznych. Zamówienie dla tego kraju jest owocem współpracy między PWPW, a krajami Ameryki Łacińskiej od 2011 roku. Do tej pory polska wytwórnia dostarczała papiery wartościowe do Paragwaju, Hondurasu, Dominikany, oraz paszporty i komponenty do Ekwadoru i Hondurasu.

Prezes PWPW zaznacza, że rynek latynoamerykański jest bardzo wymagający, a polska wytwórnia jest w stanie zaspokoić klienta. W tym roku delegacja z PWPW wzięła udział w HSP Latin America 2018 na Dominikanie, gdzie zaprezentowano biometryczne dokumenty tożsamości i banknoty kolekcjonerskie.

Komentarze