Pomoc dostaną tylko firmy płacące podatki w Polsce | Narodowcy.net

Pomoc dostaną tylko firmy płacące podatki w Polsce

Odważna decyzja premiera Morawieckiego. Rząd nie wspomoże firm zarejestrowanych w rajach podatkowych.

Premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając pakiet pomocy za 100 mld złotych, oświadczył, że duże firmy, które chcą z niego skorzystać muszą płacić podatki w kraju swej działalności. – Skończmy z rajami podatkowymi, które są zmorą współczesnych gospodarek. – mówił premier.

Firmy zarejestrowane w rajach podatkowych znajdujących się na czarnej liście sporządzonej przez UE — jest ich 12, to między innymi Gibraltar, Bahamy, Andora, Bermudy, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, czy Panama. W Europie niezwykle popularna jest też np. Malta.

Podobną decyzję w Europie podjęła do tej pory tylko Dania, lecz w trakcie wdrażania podobnych regulacji są choćby Wielka Brytania, Niderlandy, Szwajcaria czy Luksemburg, a można się spodziewać że takich państw będzie jeszcze więcej.

Kiedy wydajemy miliardy koron pochodzące od podatników na ratowanie przedsiębiorstw i miejsc pracy, to te pieniądze powinny służyć temu celowi, a nie temu, by je wysyłać do raju podatkowego na drugi koniec świata — powiedział Reuterowi deputowany Rune Lund, specjalista od spraw fiskalnych w socjalistycznej koalicji Czerwono-Zielonych., która nalegała na wprowadzenie takiej poprawki.

To jest moment kiedy wolny rynek zawodzi, a globalizacja pokazuje oblicze prawa dżungli – powiedział na konferencji Krzysztofa Bosaka Michał Wawer, skarbnik Konfederacji i członek głównego zarządu Ruchu Narodowego.

narodowcy.net

Komentarze