Poroszenko: zostawmy historię historykom i naukowcom | Narodowcy.net

Poroszenko: zostawmy historię historykom i naukowcom

W trakcie szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli doszło do spotkania Andrzeja Dudy z Petro Poroszenką. Poroszenko ogłosił, żeby historię pozostawić historykom.

Prezydent Ukrainy powiedział, że planowane jest jeszcze jedno spotkanie z Andrzejem Dudą. Poroszenko docenił wsparcie jakie dostaje Ukraina od Polski i określił polski rząd oraz Prezydenta RP bliskimi współpracownikami.

Nasze wspólne stanowisko jest takie, że powinniśmy pozostawić historię historykom oraz naukowcom i nie starać się upolityczniać naszej przeszłości

– oświadczył Poroszenko. Stwierdził również, że na rzecz naszych obecnych relacji nie powinniśmy upolityczniać przeszłości. Poroszenko jest pewien krytycznego stanowiska USA w sprawie aneksji na Krym.

Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję to przedyskutować dziś z prezydentem Trumpem. Bardzo doceniam mocne słowa ze strony NATO, przywódcy Stanów Zjednoczonych w sprawie zatrzymania wojny, przywrócenia pokoju, zaprzestania okupacji terytorium Ukrainy, przywrócenia ukraińskiej integralności i suwerenności na okupowanych terytoriach

– powiedział.

W ostatnim czasie ukraiński prezydent wyraził nadzieje na to, że Polska odstąpi zapisów ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, które dotyczą ukraińskich nacjonalistów z okresu Rzezi Wołyńskiej.

źródło: dorzeczy.pl, onet.pl

Komentarze