Poseł "Liroy" wspiera feministki na proaborcyjnym marszu | Narodowcy.net

Poseł “Liroy” wspiera feministki na proaborcyjnym marszu

Poseł Piotr Liroy-Marzec wraz z żoną wziął udział w wczorajszym marszu zwolenników aborcji organizowanym przez środowiska feministyczne. Na marszu krzyczano m.in. ,,Cześć i chwała aborterkom!”.

– Na wysokości ronda de Gaulle’a do marszu dołączył poseł Piotr Liroy-Marzec. Przywitał się z jednym z organizatorów i razem z żoną wskoczył na samochód, z którego puszczana jest muzyka – Taką informację podał podczas marszu portal Gazeta.pl, fotografując również posła “Liroya” na zgromadzeniu. W sierpniu poseł niezrzeszony  Piotr Liroy-Marzec i Janusz Korwin-Mikke podpisali porozumienie programowe dla Warszawy w wyborach samorządowych. Partia Wolność i środowisko zebrane wokół Liroy’zdecydowali się wówczas na wspólny start w nadchodzących wyborach.

Polityk był zawsze kojarzony z poglądami lewicowymi, lecz gdy w 2016 r. wybuchł skandal w szpitalu Św. Anny w Warszawie, w którym nie udzielono pomocy umierającemu dziecku, powoływał się w swoim piśmie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów na stanowisko Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który zawsze staje w obronie życia.

Sam marsz okazał się frekwencyjną klapą – zjawiło się zaledwie kilkaset osób związanych głównie ze środowiskiem skrajnej lewicy; marksistów, feministek i anarcho-komunistów. Licznie zebrani narodowcy, “prolajferzy” i działacze katoliccy stanęli naprzeciw proaborcyjnej demonstracji, która następnie została rozwiązana za sprawą łamania prawa przez uczestniczki pochodu

Komentarze