Poseł Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz'15 | Narodowcy.net

Poseł Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz’15

Według informacji RMF 24 poseł na sejm Marek Jakubiak ma odejść z klubu Kukiz’ 15. Poseł o 22 ma wydać oficjalne oświadczenie na twitterze.

Decyzja Jakubiaka jest prawdopodobnie pokłosiem ataku na niego przez lidera klubu Pawła Kukiza, w zeszłym tygodniu na twitterze – KLIK. Lider ugrupowania Kukiz’15 zaatakował Jakubiaka, gdy ten nazwał byłych członków klubu Kulesze i Andruszkiewicza “synkami”. Paweł Kukiz po kilku godzinach przeprosił za swoje niewybredne komentarze, tłumacząc się, że jego konto została zhakowane. Ponadto Jakubiak podaje, że Kukiz planował wyrzucić posła z klubu.

https://twitter.com/jakubiak_marek/status/1058381834604691456

Byłem gotowy wiele znieść. Ale to, co się działo w ostatnich dniach, przelało czarę goryczy. Dostałem informację, że jeden z popleczników Pawła Kukiza obdzwania posłów i żąda głosowania za wyrzuceniem mnie z klubu. Zmuszał do tego także moich przyjaciół, powołując się przy tym na lojalność wobec Kukiza – poseł Marek Jakubiak.

Życzę Markowi Jakubiakowi wszystkiego dobrego przy zakładaniu jego partii, ale nie ma zgody na użycie nazwy Kukiz’15 czy K’15 czy jakiegokolwiek hasła wyborczego Kukiz’15 – komentarz Pawła Kukiza na temat odejścia Jakubiaka z klubu, wypowiedziane w Radiu Zet.

źródło: .rp.pl, dorzeczy.pl

Komentarze