Posiedzenia odwołane! Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ucieka przed tematem aborcji. | Narodowcy.net

Posiedzenia odwołane! Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ucieka przed tematem aborcji.

Odwołano środowe i czwartkowe posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. To unikanie rozmowy na temat projektu “Zatrzymaj aborcję” – uważa pełnomocniczka obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej Kaja Godek.

O odwołaniu posiedzenia komisji zdecydowało jego prezydium na prośbę wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofa Michałkiewicza – dowiedziała się KAI w sekretariacie komisji. Wiceminister uzasadnił swoją prośbę koniecznością naniesienia poprawek na inne projekty ustaw, które mają być dyskutowane na posiedzeniu komisji. Jej najbliższe spotkanie zaplanowano na połowę kwietnia.

Obywatelski projekt “Zatrzymaj aborcję” zakłada zniesienie możliwości zabijania nienarodzonych dzieci chorych i niepełnosprawnych. W środowym ani czwartkowym planie prac komisji nie było takiego punktu, ale – jak powiedziała PAP Godek – “publicznie było wiadomo, że będzie dziś składany wniosek o niezwłoczne rozpatrzenie tego projektu przez komisję”.

Prace w komisji wyznaczonej przez Sejm w pierwszym czytaniu do zaopiniowania projektu – także po apelach hierarchów i środowisk pro-life, miały ruszyć z miejsca. Stało się inaczej. Najpierw na stronie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny skreślone zostały zaplanowane na 21 i 22 marca 2018 roku posiedzenia. Chwilę później pojawił się nowy wpis. Dotyczył on nowego posiedzenia, wyznaczonego na 22 marca, ale już wspólnie z sejmową komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Takie rozwiązanie formalnie nie pozwala na zajęcie się projektem #Zatrzymaj Aborcję, gdyż sprawa ochrony życia nie leży w kompetencjach komisji „rolniczej”. W taki oto sposób parlament – którego większość posłów deklaruje przywiązanie do wartości chrześcijańskich oraz poparcie dla zakazu aborcji – po raz kolejny odsunął w czasie rozpatrywanie projektu zwiększającego ochronę życia poczętego.

“Gratuluję znalezienia kolejnego wybiegu, aby nie podejmować prac nad #ZatrzymajAborcję i aby dzieci z Downem dalej były zabijane” – skomentowała na Twitterze decyzję komisji Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik komitetu inicjatywy obywatelskiej, który złożył projekt w Sejmie wraz z 830 tys. podpisów Polaków.

Po wielu miesiącach zwłoki posłowie po raz kolejny nie zamierzają usunąć z polskiego prawa “przesłanki eugenicznej”, zgodnie z którą dzieci “podejrzane” o chorobę genetyczną bądź niepełnosprawność mogą być pozbawiane życia przed narodzeniem. Okazuje się, że ponad 2 lata tego sejmu, to jeszcze za mało, aby zmienić niegodziwe prawo i zatrzymać rozlew niewinnej krwi.

Źródło: Pch24.pl, niedziela.pl, gość.pl

 

Komentarze