Prawica Rzeczypospolitej kończy współpracę z PiS. Do wyborów samorządowych idzie z Kukiz'15 | Narodowcy.net

Prawica Rzeczypospolitej kończy współpracę z PiS. Do wyborów samorządowych idzie z Kukiz’15

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” podaje, iż Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka kończy wieloletnią współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Do wyborów samorządowych ugrupowanie pójdzie z ruchem Kukiz’15.

Dziennikarze „Rz” przypominają, że Prawica RP współpracowała z PiS wiele lat. To z list obecnie rządzącej partii do Parlamentu Europejskiego dostał się Marek Jurek, a Jan Klawiter, startując z list PiS w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, uzyskał mandat poselski.

Teraz jednak współpraca ma zostać zerwana. Według doniesień „Rz” Marek Jurek oraz jego koledzy wystartują w wyborach samorządowych wspólnie z ruchem Kukiz’15, którego liderem jest Paweł Kukiz. Co ciekawe, pomiędzy formacjami nie zostanie zawarta żadna umowa koalicyjna. „Współpraca ma się opierać na dżentelmeńskich zasadach” – podaje „Rz”.

W tekście opublikowanym na łamach dziennika wypowiada się poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski, który przypomina, że Paweł Kukiz i Marek Jurek posiadają dobre relacje. Kukiz wspierał Jurka m.in. wtedy, gdy ten w 2010 roku, po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego, ubiegał się o prezydenturę.

 

Źródło: sejmlog.pl

Komentarze