Premier Irlandii L. Varadkar: Katolickie szpitale będą zmuszane do wykonywania aborcji | Narodowcy.net

Premier Irlandii L. Varadkar: Katolickie szpitale będą zmuszane do wykonywania aborcji

Premier Irlandii powiedział, że po liberalizacji ustawy aborcyjnej wszystkie szpitale korzystające ze środków publicznych (również katolickie) będą zmuszone do przestrzegania proaborcyjnego prawa.

“Nie będzie możliwe, by szpital publiczny, nieważne, jakiego ma patrona, odmawiał niezbędnych usług, z wprowadzeniem nowego prawa, które będą legalne po zatwierdzeniu ich przez rząd i senat” – zapowiedział Premier Varadkar.

Za liberalizacją jednego z najcięższych i najbardziej niebezpiecznych przestępstw jakim jest dzieciobójstwo w łonie matki w referendum z 25 maja 2018, opowiedziało się aż 66 proc. głosujących Irlandczyków…

Aktualnie irlandzki rząd pracuje nad ustawą, która będzie dopuszczać „aborcję na życzenie” do 12 tygodnia ciąży, a w wyjątkowych wypadkach – do 24 tyg.

Obłędne ideologie przypisujące instancjom ludzkim prawo decydowania o życiu i śmierci poszczególnych osób zbierają coraz większe żniwo na świecie. Ten, kto zabija nienarodzonego i niewinnego człowieka, zawsze nadużywa prawa i nadużywa władzy, ponieważ każde prawo – Boskie, naturalne, kanoniczne oraz świeckie; cywilne i karne – jest z natury dla człowieka i nigdy przeciwko dobru jego osoby. Niestety, coraz więcej państw na świecie stawia się ponad samym Bogiem, czy wręcz w miejsce Boga, legalizując zabójstwo niewinnej i bezbronnej ludzkiej istoty. To jest absurd prawny, moralny, religijny i ludzki.

Komentarze