Premier Izraela oskarżony o korupcję | Narodowcy.net

Premier Izraela oskarżony o korupcję

Szefowie policji Izraela zapowiedzieli złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z podejrzeniami o korupcję premiera Benjamina Netanjahu.

The Times of Israel poinformował w środę, że szefowie policji, w tym generalny komisarz izraelskich sił policyjnych, byli “jednogłośnie zgodni“, że Netanjahu powinien zostać oskarżony o przyjmowanie łapówek i otrzymywanie hojnych prezentów od bogatych dobroczyńców, w tym urodzonego w Izraelu producenta z Hollywood Arnona Milchana.

Wszelkie dokumenty dotyczące aktu oskarżenia zostaną przesłane do izraelskiego prokuratora generalnego Avichai Mandelblita, który zdecyduje, czy premier postawiony zostanie w stan oskarżenia.

W filmie zamieszczonym na Facebooku Netanjahu potwierdził, że policja prawdopodobnie będzie chciała postawić go w stan oskarżenia, jednocześnie odrzucił wszelkie zarzuty przeciwko niemu i przewidział, że Mandelblit nie wniesie oskarżeń.

“Państwo Izrael jest państwem prawa. Prokurator stanowy niedawno powiedział w Knesecie, że około połowa zawiadomień policji kończy się niczym.” Przekonywał Netanyahu w środę.

Nie ma powodów do nerwów… Jestem pewien, że w końcu właściwe organy prawne dojdą do jednego wniosku, do prostej prawdy: Nie ma niczego” – dodał.

Obecna kadencja Netanjahu jako premiera Izraela rozpoczęła się w 2009 roku; Wcześniej pełnił tę funkcję od 1996 do 1999 roku. Został ponownie wybrany w 2015 roku, dostając nieco ponad 23 procent głosów, a jego partia Likud zdobyła 30 miejsc w izraelskim parlamencie.

Prawicowy przywódca izraelski jest najlepszym sojusznikiem prezydenta Trumpa, który w zeszłym roku oświadczył, że USA uznają Jerozolimę za stolicę Izraela.

Posunięcie to było szeroko popularne wśród Netanjahu i Izraelczyków, ale wywołało napięcia z Palestyną i krajami arabskimi na Bliskim Wschodzie.

W związku z tym konfliktem głos zabrała także Młodzież Wszechpolska.

Jest on także jedną z głównych postaci w konflikcie o “polskie obozy śmierci”.

 

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Dziennikarz portalu Kresy.pl i redaktor kwartalnika Polityka Narodowa. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.