Premier Morawiecki chce wprowadzić podatek dla najbogatszych | Narodowcy.net

Premier Morawiecki chce wprowadzić podatek dla najbogatszych

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamierza zaproponować wprowadzenie “daniny solidarnościowej”. Dzięki niej powstałby specjalny fundusz, z którego przekazywano by środki na wsparcie osób niepełnosprawnych. „Danina” ma zostać zaproponowana w formie podatku dla najbogatszych.

– Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących

– informuje premier.

Propozycja wprowadzenia „daniny solidarnościowej” padła podczas rozmów z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci i opiekunami osób niepełnosprawnych. Domagają się oni zwiększonego wsparcia ze strony państwa.

Chcemy zaproponować, by ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los, zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, takie które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi wspierają tych najbardziej potrzebujących, najsłabszych

– mówi premier.

Szef rządu zwracał uwagę na potrzebę pomocy rodzinom opiekującym się osobami niepełnosprawnymi. Podatek objąć ma najbogatszych Polaków i planowo pojawić się ma już od przyszłego roku.

Podczas rozmów z protestującymi w sejmie, Mateusz Morawiecki podkreślał, że chce aby propozycje wsparcia były umocowane w Konstytucji. Premier przyznał również, że obecne świadczenie dla osób niepełnosprawnych w kwocie 900 zł to zdecydowanie za mało.

Zgadzam się oczywiście z tym, że właśnie ta renta socjalna i renta minimalna powinny być w jak najkrótszym czasie zrównane

– dodał. Szef rządu obiecał jednocześnie, że najpóźniej w połowie maja przedstawi propozycje projektów ustaw w tej sprawie.

 

źródło: medianarodowe.com

Komentarze