Kluczową kwestią jest, czy naród węgierski zachowa się “pod względem biologicznym i liczbowym” oraz tego, co rząd może zrobić, by powstrzymać spadek liczby ludności kraju . Podkreślił Orban w wywiadzie dla radia państwowego. Zapowiedział również, że jego gabinet wdroży “poważny plan działania w zakresie polityki rodzinnej”, ale nie nie zostały przedstawione szczegóły. Szef węgierskiego rządu zaznaczył, że okres do 2030 roku na Węgrzech i w Europie należy określić jako “unowocześnioną koncepcję chrześcijańskiej demokracji”.

“Chrześcijańska demokracja chroni nas przed migracją, broni granic, wspiera tradycyjny model rodziny złożonej z jednego mężczyzny i jednej kobiety, uważa obronę naszej chrześcijańskiej kultury za rzecz oczywistą” – dodał premier Węgier.

Według danych statystycznych populacja Węgier spada od kilkudziesięciu lat. Od dojścia Orbana do władzy w 2010 roku spadek był nadal widoczny. Liczba mieszkańców Węgier spadła z 10,014 mln osób w 2010 roku do 9,771 mln w styczniu 2018 roku.

źródło: forsal.pl