Prezes PiS chce całkowitego zakazu zwierząt futerkowych | Narodowcy.net

Prezes PiS chce całkowitego zakazu zwierząt futerkowych

Temat hodowli zwierząt futerkowych w Polsce był głośny kilkanaście miesięcy temu za sprawą szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Krzysztofa Czabańskiego. To w on stał się najgorętszym orędownikiem likwidacji w Polsce tej gałęzi produkcji rolnej.

Lobbując za zamknięciem tego typu hodowli w Polsce robił to nawet w Brukseli wraz ze skrajnie lewicowymi organizacjami zajmującymi się walką na rzecz tzw. praw zwierząt. Wydawało się, że ten pomysł został jednak już na dobre pogrzebany. Jednak okazuje się, że powraca on na nowo za sprawą samego prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

W rozmowie z Radiem ZET minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wypowiedział się co do tego zagadnienia mówiąc:

Zwierzęta futerkowe to naturalny dział polskiego rolnictwa. Warunki utrzymania muszą być jak najlepsze, oddające ich potrzeby.

Dodał, że jest przygotowywany „projekt ustawy radykalnie zaostrzającej warunki hodowli zwierząt futerkowych”. Jak powiedział, prezes Jarosław Kaczyński jest za całkowitym zakazem hodowli zwierząt futerkowych i dodał:

Prezes upomniał mnie bardzo mocno w tej materii i biorę sobie bardzo jego zdanie pod uwagę, ale w tym przypadku mam inne zdanie.

Inne zdanie polega na tym, że minister uważa, iż hodowla zwierząt futerkowych to jedna z wielu form działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o wszystkie zwierzęta do tej pory hodowane na świecie, to człowiek ma prawo dalej hodować i dalej je wykorzystywać. Jednak, jak podkreślił minister, w stosunku do wszystkich zwierząt trzeba stosować empatię, żeby minimalizować cierpienie tych zwierząt. Dodał jednak, że tego cierpienia w całości nigdy się nie wyeliminuje.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze