Prezydent Duda poważnie rozważył by popisanie ustawy o związkach partnerskich

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla „Wprost” przyznał że rozważył by podpisanie ustawy o związkach partnerskich, podkreślił jednak że zależało by to od rozwiązań jakie zawierała by uchwała regulująca tą kwestię.

Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył. Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych.

– Mówił Prezydent w wywiadzie, dodał także iż sam ma kontakt z osobami LGBT

Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek. (…) Kiedyś znajoma w luźnej rozmowie powiedziała o moich sąsiadach: „patrz, jacy sympatyczni faceci, widać, że fajna z nich para”. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem: „Wiesz, w ogóle nie zwróciłem na to uwagi. Dla mnie to po prostu mili ludzie, jestem przekonany, że gdyby coś mi się stało, to by mi pomogli. Zresztą, jakby oni mnie o coś poprosili, z przyjemnością też bym ich wysłuchał.

Duda przyznał także że nie podziela niepokoju osób które protestują przeciwko przyjmowaniu przez samorządy uchwał o strefach wolnych od LGBT. Podkreślił iż sam prywatnie nie poparł by takiej uchwały jednak w jego ocenie nie łamie ona praw człowieka gdyż jest skierowana przeciwko konkretnej ideologii.

Warto zauważyć że obecnie urzędujący prezydent w przeszłości do kwestii związków partnerskich podchodził z dużą rezerwą. Organizacje LGBT komentujące wywiad z Prezydentem twierdzą że „Nie dadzą się nabrać” i nie zagłosują Dudę w nadchodzących wyborach.

Źródło: Wprost

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Konrad Bonisławski: Nacjonalizm proletariacki Stanisława Brzozowskiego

Czytaj Następny

#Bosak2020 – opublikowano skład sztabu wyborczego Krzysztofa Bosaka

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *