Prezydent Katowic przegrywa w sądzie. Manifestacja Młodzieży Wszechpolskiej odbędzie się | Narodowcy.net

Prezydent Katowic przegrywa w sądzie. Manifestacja Młodzieży Wszechpolskiej odbędzie się

Marcin Krupa, obecny jeszcze prezydent Katowic, po raz kolejny przegrywa w sądzie z Młodzieżą Wszechpolską!

Sąd uchylił decyzje Marcina Krupy, zakazującą bez żadnego uzasadnienia odbycia się legalnej manifestacji organizowanej przez środowiska narodowe.

Decyzja prezydenta Katowic, który nie zgodził się na zaplanowaną na 8 września manifestację Młodzieży Wszechpolskiej była niezasadna. – Stwierdził sędzia

Po otrzymaniu odmownej decyzji, działaczka Młodzieży Wszechpolskiej, która chciała zorganizować legalne zgromadzenie, odwołała się od decyzji prezydenta Katowic do sądu.

Prawo do zgromadzeń jest gwarantowane przez konstytucję i może być ograniczone tylko w ściśle określonych sytuacjach, tymczasem prezydent nie wskazał argumentów, dla których odmówił tego zgromadzenia. – Uzasadniał sąd

To kolejna nasza wygrana. Pan Marcin Krupa przegrał, ponieważ nadużywa władzy w mieście Katowice. Nie pozwala wygłaszać poglądów innych, niż on prezentuje. Jesteśmy zadowoleni z tej decyzji sądu. – skomentował wyrok Dawid Szóstak

Jednak my znamy argument, argument, który nigdy nie powinien zaistnieć, a który stał za taką decyzją prezydenta. Tego samego dnia miała odbyć się, zgłoszona później, niż zgromadzenie MW, parada równości. Nietrudno się zatem domyślić, że lewicowy prezydent poprze lewicowe zgromadzenie, a legalne w świetle prawa lecz nieodpowiadające mu, rozwiąże.

Jednak sąd rozpoznał obłudę Krupy i w porę anulował jego decyzje. Dzięki czemu manifestacja MW będzie mogła odbyć się, a także stanie się zapewne odpowiedzią na marsz równości.

Należy przypomnieć, że to nie jest jedyna skandaliczna decyzja Marcina Krupy. 6 maja rozwiązał on legalne zgromadzenie bezzasadnie. Wówczas Młodzież Wszechpolska odwołała się do sądu.

Sąd Okręgowy uznał, że decyzja była bezzasadna. Jednak Marcin Krupa odwołał się do Sądu Apelacyjnego. Rozprawa w tej sprawie ma się wkrótce odbyć.

Trzeba podkreślić, że obecny prezydent Katowic słynie z braku tolerancji do osób o odmiennych poglądach od niego. Jest to idealny przykład osoby, która podając się za “tolerancyjną” gardzi poglądami innych, a także ich prześladuje.

źródło: portalsamorządowy.pl

Komentarze