Prezydent miasta Sieradz napiętnowany przez partię Prawda | Narodowcy.net

Prezydent miasta Sieradz napiętnowany przez partię Prawda

24 marca 2019 roku Prezydent miasta Sieradz, Paweł Osiewała potrącił swoim samochodem 79-letnią kobietę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy potrąconej kobiecie. Policja zakwalifikowała to jako kolizję i wystawiła Prezydentowi mandat w wysokości 300zł. Dziś, pod Urzędem Miasta Sieradza Michał Kołodziejczak, prezes partii Prawda zorganizował manifestację, na której dobitnie wyraził swoje zdanie na ten temat.

Podczas manifestacji Michał Kołodziejczak podnosił temat podwójnego standardu traktowania władzy oraz obywateli i porównał sytuację z Sieradza do protestów rolników w Warszawie.

Widzimy ogromny odczep władzy od obywateli i to traktowanie pieszych, którzy zostali potrąceni, można uciec, przyspieszyć, odjechać i za to zostać ukaranym 300 zł mandatem, a rolnik, który wychodzi w Warszawie na ulice, bezpiecznie tamuje ruch, dostaje 200 tys. zł mandatu, bo dochodzi swoich praw i walczy o bezpieczeństwo żywnościowe, które dziś jest bardzo ważne. Rolnicy, na których zostały nałożone kilkutysięczne mandaty dzisiaj muszą bać się władzy, która czuje się bezkarna i rozdaje karty.

Prezes partii Prawda odniósł się również do bezkarności władzy.

Bo jeżeli władza nie przestrzega prawa, to jak może go przestrzegać normalny obywatel? Jak może czuć obowiązek przestrzegania prawa? Jest to nielogiczne i nienormalne. Osoby, które powinny być przykładem, są antyprzykładem.

Na znak ,,naznaczenia” Prezydenta Pawła Osiewały manifestanci okleili jego samochód taśmą klejącą.

W taki sposób będą naznaczeni politycy, jak i ich narzędzia, których używają do łamania prawa, a które powinno ich obowiązywać dwa, trzy albo i cztery razy surowiej.

Do wydarzenia odniósł się Prezydent miasta:

Nie chcę tu naruszać pewnych zasad polityki, mogę tylko powtórzyć, że jest mi niemizernie przykro. To dotyka nie tylko mnie, ale także moją rodzinę. Wszyscy, którzy mnie znają i do nich głównie apeluję, bo przeciwnicy pewnie zrobią z tym co będą chcieli, wszyscy, którzy mnie dobrze znają wiedzą doskonale, że jest mi bardzo przykro.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym z manifestacji:

Michał Kołodziejczak, prezes partii Prawda odniósł się dziś do kolizji, w której brał udział prezydent Paweł Osiewała. Ofoliowali prywatny samochód prezydenta, który po kilkunastu minutach wyszedł i usunął folię.

Opublikowany przez Nasze Radio 104,7 fm Piątek, 28 czerwca 2019

Źródło: Nasze Radio, www.nasze.fm

Komentarze