Prezydent podpisał ustawę ograniczającą handel w niedzielę | Narodowcy.net

Prezydent podpisał ustawę ograniczającą handel w niedzielę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. – Wierzę, że w ten sposób przywracamy normalność – powiedział. Nowe przepisy wejdą w życie 1 marca tego roku.

– Powszechny handel w niedzielę oznacza dla pracowników w konieczność opuszczenia rodziny, w ten dzień, który przed laty był dniem wolnym. To moment przywrócenia normalności, pokazania solidarności z tymi, którzy pracują w handlu – powiedział Duda.

– Dziękuje za mądre rozwiązanie kontrowersji jaką jest oprowadzenie tej ustawy – dodał. Prezydent podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że dla wielu konsumentów i przedsiębiorców zakaz handlu w niedzielę stanowi problem. – Będą zmuszeni zmienić te przyzwyczajenia – skomentował Duda. – Proszę by podeszli do tego ze zrozumieniem, w imię solidarności między ludźmi i między pracownikami.

Ustawa zakłada zakaz handlu w dwie niedziele w miesiącu po 1 marca do końca 2018, następnie w trzy niedziele w miesiącu w 2019 i pełen wymiar czterech w 2020 roku.

Źródło: onet.pl

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.