Prezydent Rosji Putin spotkał się z przywódcą Syrii Bashar al – Assadem. | Narodowcy.net

Prezydent Rosji Putin spotkał się z przywódcą Syrii Bashar al – Assadem.

Władimir Putin spotkał się z prezydentem Syrii Baszarem al-Asadem w Soczi. Prezydent Syrii po rozmowach z Putinem podjął decyzję o wysłaniu swoich przedstawicieli do ONZ w celu utworzenia konstytucyjnego komitetu Syrii.

Na spotkaniu prezydent Syrii podziękował Siłom Zbrojnym Rosji za odegranie ważnej roli w walce z terrozymem w Syrii. Natomiast prezydent Rosji Władimir Putin zaznaczył, że w wyniku odnoszonych sukcesów przez armię syryjską i rozpoczęciem procesu politycznego, zagraniczne siły zbrojne powinny być z Syrii wycofane. Na spotkaniu omawiano także kwestie dalszej współpracy obu krajów.

 

Wychodzimy z założenia, że w związku ze znaczącymi zwycięstwami i sukcesem syryjskiej armii w walce z terroryzmem, z początkiem bardziej aktywnej części, z rozpoczęciem procesu politycznego w bardziej aktywnej fazie, zagraniczne siły zbrojne będą wysyłane z terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej — powiedział Putin podczas spotkania.

 

Jeśli chodzi o współpracę gospodarczą, to zwróciliśmy uwagę na wzrost rosyjskich inwestycji w ostatnim czasie, inwestycji rosyjskich firm w różne sfery gospodarki Syrii, omówiliśmy także możliwe kroki w celu dalszego promowania zainteresowania rosyjskich firm inwestycjami w naszym kraju i udziałem w procesie odbudowy kraju — powiedział prezydent Syrii Asad.

źródło: sputniknews.com

Komentarze