Propolska koalicja do PE przeciwko ingerencji Polski w konflikt na Bliskim Wschodzie | Narodowcy.net

Propolska koalicja do PE przeciwko ingerencji Polski w konflikt na Bliskim Wschodzie

W lutym w Warszawie ma odbyć się organizowana wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi konferencja ministerialna poświęcona sprawom Bliskiego Wschodu. Stanowczo się temu sprzeciwiają liderzy  Ruchu Narodowego, partii Wolność oraz Grzegorz Braun.

Konferencja ta ma odbyć się w dniach  13-14 lutego. Działania podjęte przez polski resort spraw zagranicznych nie podobają się Iranowi. MSZ Iranu uznało to za akt wrogości wobec nich. W ramach odwetu zawiesili “Polski Tydzień Filmu” w Teheranie do momentu aż władze w Warszawie nie zmienią swoich poczynań. Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif nazwał Polskę “gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku”.

Robert Winnicki, Grzegorz Braun oraz Janusz Korwin- Mikke skomentowali sprawę podczas wczorajszej konferencji prasowej. Uważają, iż jest to element wojny propagandowej, a celem nagonki jest Iran.

Wg Grzegorza Brauna naród polski może bez własnej wiedzy i zgody stać się stroną wojującą. W tej kwestii przydałaby się chociażby krótka debata parlamentarna.

Polska ma dobrą opinię w Iranie, w innych państwach Bliskiego Wschodu nawet pomimo bliskich związków ze Stanami Zjednoczonymi. Ta opinia powinna być wykorzystywana w celach gospodarczych, w celach nawiązywania relacji, które budują pozycję międzynarodową Polski, a nie takich, które pozycję międzynarodową Polski niszczą. – mówił Robert Winnicki

Janusz Korwin- Mikke podkreślił również, że nieprawdą jest, iż zorganiowanie tej konferencji to wynik zobowiązań Polski wobec NATO.

Zapowiedzieli, że w tym samym dniu zorganizują swoją konferencję pt.  “Polska- Bliski Wschód”.

źródła: nczas.com wpolityce.pl youtube.com

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze