Propolska Koalicja o chaosie panującym w Unii Europejskiej | Narodowcy.net

Propolska Koalicja o chaosie panującym w Unii Europejskiej

Przedstawiciele Koalicji Propolskiej oraz instytutu Ordo Iuris mówili w czwartek w Sejmie na konferencji prasowej o ogromnym bałaganie, który panuje w Parlamencie Europejskim oraz licznych błędach podczas głosowań. Potwierdza to raport który został przygotowany na zlecenie europosła Dobromira Sośnierza.

W Sejmie przedstawiciele Koalicji Propolskiej zaprezentowali raport „Praworządność proceduralna w Parlamencie Europejskim”. Dokument został przygotowany przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Autorem  raportu jest dr Tymoteusz Zych który ocenił, że w PE panuje „potężny deficyt praworządności” co może  świadczyć m.in. to, iż w ciągu roku osoby przewodniczące obradom Europarlamentu co najmniej 57 razy błędnie policzyły wyniki głosowania, a  pomyłki te dotyczyły nawet kilkuset głosów. Podkreślił również błędy wynikające z szybkiego tempa procedowania oraz błędnego tłumaczenia.

Sposób procedowania w Europarlamencie cechuje niedbalstwo, niechlujstwo, pośpiech i bałagan – powiedział europoseł Dobromir Sośnierz, powołując się na wyniki rocznych badań.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze