Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów został zawieszony | Narodowcy.net

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów został zawieszony

Opiekunowie osób niepełnosprawnych zawieszają protest prowadzony w  polskim Sejmie od 40 dni. O zawieszeniu protestu poinformowała Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Informacja o zawieszeniu protestu w obecnej formie została potwierdzona na oficjalnym profilu rodziców osób niepełnosprawnych na Twitterze.

https://twitter.com/RodziceON/status/1000657266046009344

Iwona Hartwich udzieliła wywiadu dla portalu WirtualnaPolska. Zapowiedziała w nim, że to nie jest to koniec protestu, a jedynie jego zawieszenie. “Nikt z nami nie chce rozmawiać. Rząd nie chce z nami rozmawiać. Zaproponowałyśmy cztery kompromisy. To, co się stało dwa dni temu, ta szarpanina, mi lecą łzy po policzku. Robimy to z myślą o naszych dzieciach” – tłumaczy w rozmowie z dziennikarzem. Hartwich podkreśliła również, że jest to wyłącznie decyzja protestujących i politycy nie mieli na nią wpływu.

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów trwał w Sejmie już od 40 dni. Głównym postulatem protestujących jest wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego. Zaproponowali, by dodatek był wprowadzany krocząco: od września 2018 r. 250 zł, od stycznia 2019 roku – dodatkowo 125 zł i od stycznia 2020 r. również 125 zł.

źródło: rmf24.pl, wp.pl

 

Komentarze