Protest rolników w Warszawie | Narodowcy.net

Protest rolników w Warszawie

Ruch AGROunia zablokował w ramach protestu plac Zawiszy w Warszawie. Manifestacja była skierowana przeciwko ignorowaniu rolników przez rząd. Na ulicy rozrzucono jabłka, słomę, świńskie łby i podpalono opony.

Protest rozpoczął się dzisiaj o godzinie 8:00. Manifestujący rolnicy rozwinęli banery, rozłożyli snopki słomy, opony, rozsypano jabłka, oraz świńskie tusze. Z głośników protestujący puszczali “Poloneza”, wyły również syreny.  Opony zostały podpalone. W związku z tym ruch w centrum stolicy został zablokowany. Na miejsce przyjechała straż pożarna, która ugasiła ogień. Manifestanci przeszli na chodnik.

Rolnicy domagają się gwarancji prowadzenia w marketach w całym kraju co najmniej 50% polskich produktów, oraz odpowiedniego znakowania żywności, podkreślającego kraj jej pochodzenia.

Czekamy na odpowiednie reakcje. Dzisiaj pokazujemy jak wygląda odcięcie polskich rolników od rynku. My dzisiaj blokujemy jedną ulicę, za co serdecznie przepraszamy, ale tak wygląda nasze odcięcie od rynków zagranicznych, przez złe decyzje polityków. Każdy może pracować po drugiej stornie skrzyżowania, tak jak nam się mówi: zajmijcie się czymś innym – Michał Kołodziejczak, przewodniczący AGROunii.

źródło: kresy.pl

Komentarze