Rafał Trzaskowski, Kandydat PO i .N na prezydenta Warszawy odbiera zasługi żołnierzom NSZ | Narodowcy.net

Rafał Trzaskowski, Kandydat PO i .N na prezydenta Warszawy odbiera zasługi żołnierzom NSZ

Rafał Trzaskowski, czyli wspólny kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy podczas dzisiejszej Rady Krajowej PO stwierdził jednoznacznie ile dla ,,zjednoczonej opozycji” znaczą bohaterowie walczący o niepodległość Polski.

W trakcie swojego przemówienia powiedział: ,,Gwarantuję Wam, że dla Warszawiaków bohaterami nie jest Brygada Świętokrzyska tylko AK”

 

I nawet fakt, iż ani Pan Trzaskowski ani żadna z partii popierających jego miejsce na fotelu prezydenta stolicy nie ma prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich mieszkańców Warszawy nie jest tak rażący jak to, że jeszcze kilka miesięcy temu sejm, w którym zasiadają przedstawiciele partii popierających Trzaskowskiego jednogłośnie uchwalił ustawę, która uznaje jednoznacznie bohaterstwo oraz zasłużenie dla Ojczyzny tego oddziału.

Z treści uchwały wynika m.in że:

Żołnierze NSZ nigdy nie pogodzili się z podbojem Polski przez Związek Sowiecki i narzuceniem jej komunistycznej władzy .

“walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej zarówno z okupantem niemieckim, jak i sowieckim”

oraz, że: “formacja ta dobrze zasłużyła się Ojczyźnie”

źródło: sejm.gov.pl

Podczas wspomnianej obrady posłowie w towarzystwie kombatantów NSZ skandowali nawet hasło znane przede wszystkim z Marszu Niepodległości, a mianowicie; ,,Cześć i chwała bohaterom”. Nawet poseł Gryglas z Nowoczesnej, wystąpił wówczas z opaską NSZ na ramieniu.

Ta maskarada totalnej opozycji nie trwała jednak długo i kilka miesięcy po głosowaniu za chwalebną ustawą gloryfikującą NSZ-towców, pokazali swoje prawdziwe oblicze i ich realny stosunek do bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego.

Komentarze