Reakcja Ordo Iuris na indoktrynację uczniów w ramach lekcji o mowie nienawiści | Narodowcy.net

Reakcja Ordo Iuris na indoktrynację uczniów w ramach lekcji o mowie nienawiści

Po ostatnich wydarzeniach w Gdańsku prezydenci kilku miast w Polsce wyrazili zgodę na przeprowadzenie lekcji o tzw. mowie nienawiści.  Fundacja Odro Iuris stanowczo to potępia i wyszła z propozycją do rodziców.

 Decyzję o wprowadzeniu tego pomysłu w życie podjęli m.in. Rafał Trzaskowski (prezydent Warszawy),  Jacek Sutryk (prezydent Wrocławia), czy Jacek Jaśkowiak (prezydent Poznania).  Również w Białymstoku odbyło się takie spotkanie wraz z samym prezydentem Tadeuszem Truskolaskim. Władze Lublina planują kampanie przeciw nienawiści i dyskryminacji, a  koszty tych poczynań mają wynieść 140 tys. zł.

Ordo Iuris zaapelowało do rodziców i przygotowało tzw. formularz oświadczeń wychowawczych, w którym mogą odmówić zgody na udział swojego dziecka w takim spotkaniu.

Adwokat Rafał Dorosiński, który jest koordynatorem  Zespołu Analitycznego Ordo Iuris tak skomentował stanowisko Instytutu:

Koncepcja mowy nienawiści jest wyjątkowo mglista i nieostra. Pojęcia tego nie znajdziemy w żadnym z międzynarodowych traktatów praw człowieka, nie zostało także zdefiniowane przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, ani przez żaden inny międzynarodowy sąd. Pozwala to na dowolne interpretowanie tego pojęcia, co wykorzystują lewicowe środowiska. Nazywają „mową nienawiści” cały szereg uprawnionych wypowiedzi, ocen, czy deklaracji. Może to prowadzić, a w innych krajach już prowadzi, do cenzurowania poglądów konserwatywnych i niebędących po myśli lewicowych aktywistów

 

Również polska działaczka pro-life Kaja Gondek zwróciła się na swoim Twitterze do rodziców, aby ci reagowali.

 

źródło: dziennikwschodni.pl  natemat.pl

 

Komentarze