Rekonstrukcja rządu: Macierewicz, Waszczykowski, Radziwiłł i Streżyńska odchodzą | Narodowcy.net

Rekonstrukcja rządu: Macierewicz, Waszczykowski, Radziwiłł i Streżyńska odchodzą

Zapowiadana od dawna rekonstrukcja rządu stała się faktem. Prezydent Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał dzisiaj nowych ministrów.

Samego Mateusza Morawieckiego na stanowisku ministra finansów zastąpiła Teresa Czerwińska a ministerstwo inwestycji i rozwoju przypadło w udziale Jerzemu Kwiecińskiemu. Ministrem przedsiębiorczości i technologii została Jadwiga Emilewicz. Za ministra Waszczykowskiego szefem dyplomacji został Jacek Czaputowicz. Konstatnty Radziwiłł stracił natomiast tekę ministra zdrowia na rzecz Łukasza Szumowskiego.

Mariusz Błaszczak zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON a na jego miejsce w MSWiA wskoczył Joachim Brudziński, dotychczasowy wicemarszałek sejmu.

Ministerstwo Środowiska za Jana Szyszko zostało obsadzone Henrykiem Kowalczykiem.  Andrzej Adamczyk to nowy minister infrastruktury.

Co ciekawe w nominacjach pominięty został doradca prezydenta Dudy Krzysztof Szczerski, o którym mówiło się, że zajmie miejsce ministra Waszczykowskiego.

Komentarze