Rekonstruktor żąda przeprosin od niemieckiej gazety | Narodowcy.net

Rekonstruktor żąda przeprosin od niemieckiej gazety

Członek grupy rekonstrukcyjnej przy wsparciu Reduty Dobrego Imienia żąda przeprosin i odszkodowania od niemieckiej gazety “Süddeutsche Zeitung”. Niemiecka gazeta użyła jego wizerunku porównując mężczyznę i innych ludzi na fotografii do bandytów.

Jacek Perłowski jest członkiem Stowarzyszenia Historycznego Polonia Restituta. 11 listopada wraz ze swoimi kolegami brał udział w tegorocznym Marszu Niepodległości. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej byli ubrani w polskie mundury z okresu II wojny światowej.

Niemiecka gazeta “Süddeutche Zeitung” 12 listopada opublikowała artykuł “Ein paar banditen” (“Kilku bandytów”) wraz ze zdjęciem członka grupy rekonstrukcyjnej. Sytuacja obiegła polskie media i opinię publiczną. Perłowski domaga się usunięcia zdjęcia z tekstu gazety, oficjalnych publicznych przeprosin oraz odszkodowania w wysokości 100 tysięcy złotych.

W wezwaniu skierowany do Süddeutsche-Zeitung, pełnomocnik Perłowskiego, adwokat dr Monika Brzozowska-Pasieka napisała:

Mój mocodawca nie jest ani nacjonalistą, ani bandytą – jest patriotą. W jego rodzinie wiele osób brało udział np. w Powstaniu Warszawskim czy w walkach Armii Krajowej walcząc przeciwko Niemcom okupującym Polskę podczas II wojny światowej i mordującym polskich obywateli (w tym tych najbardziej bezbronnych) w łapankach, na ulicach czy w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Źródło: dorzeczy.pl

 

Komentarze