Robert Winnicki: "Nie ma Polski bez chrześcijaństwa" | Narodowcy.net

Robert Winnicki: “Nie ma Polski bez chrześcijaństwa” [WIDEO]

 Sejm ustanowił  14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Tradycyjne, opozycja miała wiele zastrzeżeń.

Według większości historyków to właśnie w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966r. Mieszko I przyjął chrzest, a tym samym Polska stała się państwem chrześcijańskim.

Ten sam dzień, tyle że w roku 1934 to moment, kiedy powstaje Obóz Narodowo- Radykalny.

Wojciech Król (PO-KO) uznał, iż są to działania mające na celu wprowadzenie do polityki skrajnych narodowców, ksenofobów i antysemitów. Wyliczanka jak zwykle ta sama.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki jeszcze podczas obrad na sali sejmowej, odniósł się bezpośrednio do polityków Platformy, którzy podczas jego przemówienia nie powstrzymywali się od zbędnych komentarzy.

Podkreślił, iż tak naprawdę na każdą datę historyczną da się znaleźć inną, więc jest to szukanie problemu tam, gdzie go nie ma. Z jego ust padły również szczególne słowa o istocie chrześćijaństwa:

Bo kwestia chrztu i chrześcijaństwa to nie jest kwestia osobistych przekonań. To nie jest kwestia takiego czy innego światopoglądu, to jest kwestia wspólnoty narodowej. Nie ma Polski i nie ma polskości bez chrześcijaństwa. Kto próbuje w to uderzać, ten uderza w istotę polskości. Taka jest prawda.

 

Nie ma polskości bez chrześcijaństwa

Jeszcze niedawno PO nazywała siebie partią o chrześcijańskich korzeniach. Dziś przeszkadza im upamiętnienie Chrztu Polski.

Opublikowany przez Robert Winnicki Niedziela, 10 marca 2019

Źródła: www.tvp.info   facebook.com

Komentarze