Protesty w Kijowie. Micheil Saakaszwili wystąpił przeciwko prezydentowi Poroszence | Narodowcy.net

Protesty w Kijowie. Micheil Saakaszwili wystąpił przeciwko prezydentowi Poroszence

Ukraińskie władzy zatrzymały Micheila Saakaszwilego, jest on oskarżony o współprace z ludźmi byłego prezydenta Ukrainy- Wiktora Janukowycza.  Po paru godzinach były prezydent Gruzji został uwolniony przez swoich zwolenników i udał się na czele tłumu ludzi w stronę parlamentu. Saakaszwili oświadczył, że właśnie rozpoczyna proces wyzwolenia Ukrainy spod władzy prezydenta Petra Poroszenki.

Poroszenko czyścił Janukowiczowi buty

– Saakaszwili skomentował postawione mu prokuratorskie zarzuty o współpracy z ludźmi byłego prezydenta.

Prezydent Petro Poroszenko jeszcze nie skomentował publicznie wydarzeń w centrum Kijowa.

Teraz albo nigdy

nawoływał Saakaszwili. Apeluje on, żeby impeachment Poroszenki został przegłosowany jeszcze dziś.

Sytuacja jest ciężka dla prezydenta, może doprowadzić do rozszerzenia konfliktu, paraliżu parlamnetu i wcześniejszych wyborów

pisze portal vesti-ukr.com

Saakaszwili nazwał siebie głównym przeciwnikiem Władimira Putina, oskarżył również ukraińskie władze i służby specjalne o współpracę z Kremlem.

W trakcie operacji specjalnej ustalone zostały fakty o współpracy Micheila Saakaszwilego z członkami ugrupowania przestępczego Janukowycza, przede wszystkim z Serhijem Kurczenką, za którego pieniądze Saakaszwili i osoby z jego otoczenia organizowali akcje protestu

odparł Jurij Łucenko, prokurator generalny na Ukrainie.

Partia Micheila Saakaszwilego “Ruch nowych sił” wydał oświadczenie w sprawie zarzutów wobec jej lidera. Można przeczytać tam m.in. że ukraińskie władze próbują sfabrykować sprawę karną czy, że chcą zrobić z Saakaszwiliego agenta Kremla.

onet.pl

Komentarze