Rodzice nie zostali poinformowani o "Tęczowym piątku" w szkołach swoich dzieci! Młodzież Wszechpolska reaguje | Narodowcy.net

Rodzice nie zostali poinformowani o “Tęczowym piątku” w szkołach swoich dzieci! Młodzież Wszechpolska reaguje

To skandal! – tak zareagował jeden z rodziców, cytowany przez portal Do Rzeczy, na informację, że akcja “Tęczowy piątek” miała się odbyć bez poinformowania opiekunów dzieci.

Akcja “Tęczowy piątek” ma odbyć się jutro w 211 szkołach w całej Polsce. “Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich” – tłumaczy inicjator akcji, czyli Kampania Przeciw Homofobii. Całość promowana jest m.in. przez “Głos Nauczycielski” czy wydawnictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jednak wielu rodziców, którzy dowiedzieli się do akcji od swoich dzieci – nikt z organizatorów ich o niej nie poinformował – nie kryje oburzenia.

“Rodzice nic nie wiedzieli o akcji <<Tęczowy piątek>>. Nikt ze szkoły nie uprzedził, że takie zajęcia w ogóle się odbędą.To nieodpowiedzialne zachowanie dyrekcji szkoły, która bokiem wprowadza do szkół homopropagandę” – mówi, cytowany przez portal Do Rzeczy, ojciec (zastrzegł sobie anonimowość) ucznia z Liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.

“Gdy oddajemy nasze dziecko do szkoły, obojętnie, czy jest to szkoła podstawowa, czy liceum, dyrekcja powinna zapewnić im bezpieczeństwo. Przeciwdziałać zagrożeniom, takim jak przemoc fizyczna, psychiczna, ale też deprawacja. A homopropaganda jest deprawacją. Szkoły nie mają tytułu prawnego ani moralnego, by taką homopropagandę narzucać” – stwierdził oburzony rodzic.

Młodzież Wszechpolska zapowiedziała zdecydowane działanie w tej sprawie. Dziś odbędą się konferencje prasowe przed siedzibami Kuratorium Oświaty w całej Polsce.

W Warszawie rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej złożył wniosek o dostęp do informacji publicznej w Kuratorium Oświaty

 

Apel Wszechpolaków

 

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.