Rolnicy protestują w Warszawie: ,,Kończ waść, wstydu oszczędź" | Narodowcy.net

Rolnicy protestują w Warszawie: ,,Kończ waść, wstydu oszczędź”

Dzisiaj do Warszawy zjechali się rolnicy z całego kraju. W proteście przeciwko polityce rządu rolnicy przeszli przez stolicę pod Pałac Prezydencki.

Dzisiejsza demonstracja jest kolejnym protestem rolników, którzy żądają m.in. rekompensat za plony, które utracili podczas zeszłorocznych suszy. Na ich transparentach pojawiają się również hasła: ,,Zakaz importu zbóż i owoców z Ukrainy”.

Rolnicy są niezadowoleni ze współpracy z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. W wydarzeniu ,,Oblężenie Warszawy” stwierdzono, że minister okazał się być kłamcą i oszustem. Rolnicy zarzucają mu również niewywiązywanie się ze swoich zobowiązań i rzucanie słów na wiatr.

Minister Ardanowski okazał się być kłamcą i oszustem. Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rzuca słowa na wiatr. Minister rolnictwa który powinien o nas dbać, wypowiedział nam posłuszeństwo. Czyje on interesy reprezentuje jeśli nie nasze? To My musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Korporacje i obcy kapitał już dawno wypowiedziały nam wojnę ekonomiczną.

Rolnicy apelują do prezydenta Andrzeja Dudy by ten został obrońcą polskiej wsi. Lider protestu rolników Michał Kołodziejczak zaznaczył, że wymaga od prezydenta konkretnej decyzji.

Panie Prezydencie, my nie idziemy zwiedzać pańskiego mieszkania, my nie przyszliśmy zobaczyć w jakim łóżku Pan śpi i na jakim krześle Pan siedzi. Wymagamy od Pana dzisiaj konkretnej decyzji. Jeżeli Pan powie, że Pan nie może, jeżeli minister twierdzi, że nic nie może, to kończ waść, wstydu oszczędź.

Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu minister rolnictwa uznał, że protest rolników to realizacja projektu politycznego, który ma stworzyć organizację mocniejszą niż wszystkie partie polityczne w Polsce. Dodał również, że władze mają słuchać i wykonywać polecenia tej organizacji.

Źródła: facebook.pl, twitter.com, dorzeczy.pl

Komentarze