Rosja: Jednostki wojskowe otrzymały nazwy polskich, białoruskich i ukraińskich miast | Narodowcy.net

Rosja: Jednostki wojskowe otrzymały nazwy polskich, białoruskich i ukraińskich miast

30 czerwca prezydent Władimir Putin wydał szereg dekretów zgodnie z którymi przemianowano jednostki rosyjskiej armii, nadając im nazwy miast polskich, białoruskich i ukraińskich.

Zgodnie z powyższym jeden z rosyjskich pułków nosi obecnie nazwę  381. pułk Artyleryjski Warszawski Czerwonosztandarowy Orderu Suworowa i Kutuzowa.

Wspomniane wyżej dokumenty zostały opublikowane na portalu informacji prawnej Federacji Rosyjskiej pod poniższym adresem:
http://publication.pravo.gov.ru/SignatoryAuthority/president

Decyzję podjęto w celu: “zachowania chlubnych militarnych i historycznych tradycji, wychowania żołnierzy w duchu lojalności wobec Ojczyzny i wierności służbie wojskowej”.

Nie trzeba  było długo czekać na reakcję strony ukraińskiej, która twierdzi, że działania Putina świadcza o “planach podboju” ich państwa. Do sprawy odniosło się również Ministerstwo Obrony Ukrainy:

“Odbieramy to jako kiepski żart. Gdyby stosunki między naszymi państwami były dobre, podobna inicjatywa wywołałaby wyłącznie pozytywne emocje. (…) Czy to znak do rozpoczęcia głębszych rozmów czy trolling? Nie rozumiemy, ale o poprawie stosunków wzajemnych miedzy Ukrainą i Rosją nie ma mowy”

źródło: wschodnik.pl, sputniknews.com

Komentarze