Rosja: Wybuch w fabryce amunicji - 38 osób rannych | Narodowcy.net

Rosja: Wybuch w fabryce amunicji – 38 osób rannych

W Rosyjskiej fabryce amunicji w Dzierżyńsku doszło do eksplozji. Wybuchły materiały  zmagazynowane w instytucie badań pirotechnicznych. Jak poinformowało biuro prasowe resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych, rannych jest 38 osób.

Jak podaje część rosyjskich agencji, do dwóch eksplozji doszło w części instytutu, w której produkowany był trotyl. Na skutek tego zdarzenia zniszczona została część budynku administracyjnego, natomiast w obiekcie w którym magazynowane były materiały wybuchowe i amunicja, wybuchł pożar. W okolicznych domach, wybiło szyby z okien.

38 osób zostało rannych, w tym 4 są w stanie ciężkim. Rosyjskie ministerstwo zdrowia przekazało także, iż 10 osób pozostaje w szpitalu.

Zastępca gubernatora obwodu niżnonowogrodzkiego Dmitrij Krasnow, w oświadczeniu wyemitowanym przez państwowy kanał telewizyjny Rossija 24. poinformował że 2 osoby po eksplozjach, wciąż uznawane są za zaginione.

W związku z zaistniałą sytuacją, w Dzierżyńsku utworzono sztab operacyjny, który składa się z przedstawicieli lokalnej administracji i obwodowych władz Niżnego Nowogrodu. Przedstawiciel sztabu przekazał że nie ma zagrożenia kolejnymi wybuchami.

W zakładzie im. Jakowa Swierdłowa, dochodziło już do podobnych incydentów. W kwietniu nikt nie ucierpiał, natomiast w sierpniu ubiegłego roku zginęły trzy osoby.

Źródła: TVP.info; Sputnik.com

Komentarze