Rozłam w Kukiz15 - Powstały nowe koła sejmowe | Narodowcy.net

Rozłam w Kukiz15 – Powstały nowe koła sejmowe

W Sejmie powstały nowe koła poselskie – “Przywrócić Prawo” i wracająca po wielu latach oficjalnego niebytu w sejmie Unia Polityki Realnej.

Koło Przywrócić Prawo tworzyć będą dawni posłowie: Janusz Sanocki, który będzie przewodniczącym koła, Piotr Liroy-Marzec – będzie wiceszefem koła oraz Jerzy Jachnik, dotychczas niezrzeszony – będzie sekretarzem koła.

Z kolei koło Unii Polityki Realnej będą tworzyć poseł Elżbieta Zielińska , poseł Bartosz Jóźwiak, poseł Jerzy Kozłowski i poseł Tomasz Jaskóła. Liderzy UPR nie kryją swojego entuzjazmu, partia będzie posiadała swoje koło w sejmie pierwszy raz od 1993 roku kiedy to pierwszy raz odbyły się wybory z 5-procentowym progiem wyborczym i ówczesna formacja Korwin-Mikkego straciła swoje miejsca w parlamencie.

Warto zapamiętać tę datę!

Opublikowany przez Unia Polityki Realnej Piątek, 9 sierpnia 2019

Janusz Sanocki z koła Przywróć Prawo wyjaśnił, że celem  na ostanie dwa miesiące kadencji, będzie przywrócenie w Polsce biernego prawa wyborczego, w związku z tym, że w naszym kraju obywatele nie mogą indywidualnie kandydować do Sejmu – mogą kandydować w ramach komitetów wyborczych. Sanocki powołał się przy tym na pismo, które otrzymał z Państwowej Komisji Wyborczej, w którym potwierdziła ona – na jego prośbę – że prawo zgłaszania kandydatów w wyborach przysługuje w Polsce tylko komitetom wyborczym.

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze