Ruch Narodowy apeluje do imigrantów, aby oddawali krew | Narodowcy.net

Ruch Narodowy apeluje do imigrantów, aby oddawali krew

Członkowie Ruchu Narodowego w Łodzi przeprowadzili akcję ulotkową pod Urzędem Wojewódzkim – Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Skierowana była do rosyjskojęzycznych cudzoziemców oraz imigrantów z Ukrainy. Zachęcali w niej, aby ci oddawali krew, która jest ratunkiem dla wielu .

W miesiące wakacyjne co roku występują duże braki krwi. Powód jest prosty- większa liczba wypadków oraz zmniejszenie liczby dawców. Często przez to odwoływane są planowane operacje w szpitalach.

Członkowie Ruchu Narodowego w Łodzi postanowili w tym wypadku zwrócić się do imigrantów.

Mieszkacie i pracujecie w Polsce. Chorujecie i leczycie się w Polsce. Zachęcamy Was do oddawania krwi. Dzięki Tobie uratujemy niejedno życie ludzkie.- napisali w odezwie do Ukraińców

Przygotowali plakaty, ulotki oraz ankiety medyczne, które zostały przetłumaczone na język rosyjski i ukraiński z pomocą Urządu Wojewody i Konsulatu Honorowego Ukrainy w Łodzi. Wypełnienie takiej ankiety jest niezbędne do oddania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a bariera językowa zwykle mogła być utrudnieniem.

Akcja ta spotkała się z miłym przyjęciem ze strony cudzoziemców. Warto zaznaczyć, iż w Łodzi mieszka ok. 100. tys obywateli Ukrainy. Dochodzi do tego jeszcze ludność z Białorusi oraz innych krajów postradzieckich.

Źródło: narodowalodz.pl

 

Komentarze