Ruch Narodowy wspiera mieszkańców Pruchnika | Narodowcy.net

Ruch Narodowy wspiera mieszkańców Pruchnika

Prokuratura w Jarosławiu ma zbadać sprawę “sądu nad Judaszem”, który odbył się w Pruchniku. Kukła Judasza przypominała stereotypowego żyda, co spotkało się z oburzeniem środowisk żydowskich i polskiego Episkopatu.  Ruch Narodowy pomoże w trudnej chwili mieszkańców miejscowości.

Sąd nad Judaszem

W Wielki Piątek w Pruchniku odbył się tradycyjny “sąd nad Judaszem”. Kukła przypominała z wyglądu stereotypowego żyda. O wyznaczonej godzinie wisząca kukła została odcięta, a następnie dzieci za pomocą pałek uderzały ją. Tradycja nakazuje uderzyć kukłę 30 razy, w ramach kary za śmierć Jezusa. Ja podaje “Rzeczpospolita” , za “Ekspresem Jarosławskim” dzieci były zachęcane przez rodziców do wymierzenie dodatkowych pięciu uderzeń za “odszkodowania od Polski”.  Potem kukła została wywleczona przez miasto, odcięto jej głowę, “tułowie” podpalono i wrzucono do rzeki.

Zaistniałym wydarzeniem oburzyły się środowiska żydowskie. Robert Singer, dyrektor wykonawczy, wiceprezes Światowego Kongresu Żydów był zniesmaczony sytuacją, a zachowanie mieszkańców określił jako antysemickie. Głos niezadowolenia wygłosił również Episkopat Polski w osobie Bp Rafała Markowskiego, przewodniczącego Rady ds. Dialogu Religijnego oraz przewodniczącego Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem. Wyrażono “dezaprobatę wobec czynności, które uderzają w godność człowieka”.

Ruch Narodowy pomoże mieszkańcom Pruchnik

Prezes Ruchu Narodowego i Poseł na Sejm Robert Winnicki zapowiedział pomoc mieszkańców miejscowości. Do Pruchnik wyruszyli działacze ugrupowania z Tomaszem Buczkiem na czele, którzy działają na miejscu.

Dosyć! Ile można znosić te połajanki od Żydów? Czy każde zmarszczenie brwi izraelskiego dziennikarza musi budzić panikę…

Opublikowany przez Robert Winnicki Wtorek, 23 kwietnia 2019

źródła: rp.pl, twitter.com, facebook.com

Komentarze