Rumunia: Małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety ma być wpisane do konstytucji | Narodowcy.net

Rumunia: Małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety ma być wpisane do konstytucji

Rumuński Senat zdecydował, że odbędzie się referendum ws. wpisania do konstytucji, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.

Wczoraj (11.09) Senat, wyższa izba rumuńskiego parlamentu, opowiedziała się za przeprowadzeniem referendum ws. wpisania do rumuńskiej konstytucji, że małżeństwo jest związkiem wyłącznie mężczyzny i kobiety. 107 senatorów było za przeprowadzeniem referendum, natomiast tylko 13 nie poparło tego pomysłu.

Senat zajął się tą sprawą po tym, jak ponad 3 mln Rumunów podpisało petycję, żądając zmiany konstytucji tak aby znalazł się w niej zapis, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.

Jeden z senatorów stwierdził, że wynik głosowania odzwierciedla nastroje społeczne w kwestii małżeństwa, czyli tradycyjnego modelu rodziny. Z kolei senator Serban Nicolae, zaznaczył, że głosowanie pokazuje poglądy społeczeństwa w sprawach religijnych.

Referendum w Rumunii najpewniej odbędzie się jeszcze w październiku. Przewiduje się, że wynik referendum będzie pozytywny i pozwoli na zmianę Rumuńskiej konstytucji.

źródło: radiomaryja.pl

Komentarze