Ryszard Petru odchodzi z partii Nowoczesna | Narodowcy.net

Ryszard Petru odchodzi z partii Nowoczesna

Poseł Ryszard Petru poinformował na konferencji prasowej, że odchodzi z partii Nowoczesna. Wcześniej z ugrupowaniem rozstały się posłanki Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.

Ryszard Petru powiedział, że decyzję podjął z żalem. Według posła obecnie Nowoczesna nie zapewnia wyborcom tego, co gwarantowała jeszcze trzy lata temu. Były lider Nowoczesnej zapowiedział, że nie dołączy do innej partii, ani nie założy nowej. Będzie posłem niezależnym.

 

To moje dziecko, które obecnie podąża własną drogą. Z wieloma decyzjami się nie zgadzam – powiedział na konferencji prasowej Ryszard Petru.

Nie rozumiem wielu podejmowanych obecnie decyzji, nie mam na nie wpływu i często się z nimi nie zgadzam. Nie mogę odpowiadać za wynik wyborów, jeśli nie mam wpływu na zawierane koalicje, nawet jako członek zarządu – powiedział Petru.

Nie mogę brać odpowiedzialności za brak propozycji programowych, jeżeli moje propozycje nie są nawet wysłuchiwane i nie mogę brać też odpowiedzialności za głosowanie w klubie parlamentarnym czy brak jednoznacznego stanowiska w klubie Nowoczesna – dodał.

 

W zeszłą środę opuszczenie Nowoczesnej zapowiedziały posłanki: Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.

 

“Nie mogę zgodzić się na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej” – napisała  w oświadczeniu Joanna Schmidt.

 

źródło: rp.pl

Komentarze