Rzeszów: nie będzie darmowej komunikacji dla obcokrajowców | Narodowcy.net

Rzeszów: nie będzie darmowej komunikacji dla obcokrajowców

Na wczorajszym nadzwyczajnym poddziadzieniu Rady Miasta wycofano się z uchwały, na mocy której zagraniczni studenci mieli korzystać za darmo z komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Projekt uchwały o uchyleniu uchwały w sprawie przyznania prawa zagranicznym studentom prawa do korzystania za darmo z komunikacji miejskiej w Rzeszowie został wniesiony przez członka Prawa i Sprawiedliwości Marcina Fijołka. Argumentował on, że sprawa tak mocno podzieliła lokalna społeczność, a zwłaszcza środowiska akademickie, że trzeba wycofać się z niedawnego pomysłu. Z tym poglądem zgodzili się prawie wszyscy członkowie Rady Miasta przyjmując w głosowaniu nieomalże jednogłośnie  projekt uchwały przedstawiony przez Fijołka. Prezydent Ferenc oraz przedstawiciel rzeszowskich uczelni mówili, że uchylona uchwała była odpowiedzią na potrzebę umiędzynarodowienia uczelni.

Dzień wcześniej, w poniedziałek 25 czerwca br. w mieście odbył się protest zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską  ,,Nie dla dyskryminacji w rzeszowskiej komunikacji”. Zgromadził on ponad 200 osób. Podczas zgromadzenia wznoszono okrzyki ,,Ferenc ty łotrze, w Rzeszowie nikt cię nie poprze!” oraz „Banda złodziei, Ferenca banda złodziei!”.

źródło: dziejesienapodkarpaciu.pl

Komentarze