Rzym przeciwko masowej imigracji – Marsz włoskich nacjonalistów z Casa Pound | Narodowcy.net

Rzym przeciwko masowej imigracji – Marsz włoskich nacjonalistów z Casa Pound

CasaPound Italia zorganizowało demonstrację w jednej z dzielnic Rzymu. Stale podlega ona degradacji przez zamieszkujących ją imigrantów. Nacjonaliści krytykowali brak reakcji władz na pogarszanie się bezpieczeństwa i bytu mieszkańców przedmieść.  Zwrócili uwagę na fakt, że w swoich dotychczasowych bastionach czyni to włoska lewica.

Dzielnica sprawia problemy ze względu na ogromną obecność obcokrajowców, którzy kręcą się wokół  stacji metra i supermarketu Panorama. W jego pobliżu wybuchają ciągłe akty przemocy. Widać je również w każdym innym miejscu dzielnic. Mieszkańcy są przerażeni.

Marsz, który zatwierdziła przez Policja, wzbudził kontrowersje i silne obiekcje Partii Demokratycznej. Przeciwnicy demonstracji oskarżyli zwłaszcza CPI o organizację tego wydarzenia równolegle z amatorską grą piłkarską. Obejmuje  ona firmę Liberi Nantes Football Club. Utworzona jest przez migrantów. W związku z tym Partia Demokratyczna zaapelowała w dzielnicy, by usunąć lub zawiesić demonstrację. Chociaż tak naprawdę gra Liberi Nantes na cześć dziesiątej rocznicy powstania zespołu została  ogłoszona po zatwierdzeniu demonstracji CPI przez Komendę Główną Policji.

Mauro Antonini, były kandydat na gubernatora regionu Lazio i szef lokalnych struktur CPI, mówił podczas manifestacji, że mieszkańcy rzymskich przedmieść mają już dosyć niekontrolowanej imigracji. Prowadzi ona do codziennych aktów przemocy. Jednym z nich jest choćby niedawne zabójstwo bezdomnego na jednym z lokalnych parkingów

Źródło: Europejskie Nacjonalizmy/affaritaliani.it

 

 

Komentarze