Sędzia spowodował kolizję drogową | Narodowcy.net

Sędzia spowodował kolizję drogową

Sędzia Sądu Okręgowego pod wpływem alkoholu doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem ruchu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia o godzinie 14 w Suwałkach, na ulicy Utrata, przy skrzyżowaniu ze Staniszewskiego. Samochody uczestniczące w kolizji jechały tą samą drogą w stronę Augustowa. Sędzia, który kierował samochodem marki Mitsubishi, nie zachował ostrożności i najechał na tył samochodu jadącego przed nim. Po stłuczce kierowcy uznali, że zjadą na pobocze i załatwią miedzy sobą sprawę tego incydentu. Sędzia zmienił zdanie i postanowił uciec z miejsca kolizji. Policja wszczęła pościg za sprawcą. Gdy sędzia został złapany, nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu we krwi, immunitet sędziowski miał w tym pomóc. Dopiero przybycie prokuratora umożliwiło zbadanie kierowcy. W wydychanym powietrzu sędzia miał 1.8 promila alkoholu.

O sprawie został poinformowany prezes Sądu Okręgowego. Czekamy teraz na materiały z policji i prokuratury. Nie jestem upoważniony do podawania personaliów nietrzeźwego sędziego. Mogę tylko powiedzieć, że pracuje w wydziale karnym – Marcin Walczuk, rzecznik suwalskiego sądu.

źródło: dorzeczy.pl, wspolczesna.pl

 

Komentarze