Seria zamachów na Sri Lance - zginęło 207 chrześcijan | Narodowcy.net

Seria zamachów na Sri Lance – zginęło 207 chrześcijan

O poranku na Sri Lance odnotowano sześć wybuchów. Nieznani sprawcy kilka godzin później dokonali jeszcze dwóch ataków.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 207, 405 osób jest rannych.

Rzecznik policji Ruwan Gunasekara poinformował o miejscach pobytu ofiar. W Szpitalu Narodowym umieszczono 66 ciał i podjęto leczenie 260 osób. W szpitalu Negombo umieszczono 104 ciała, a podjęto leczenie 100 rannych. Reszta ofiar została rozwieziona do mniejszych placówek.

Dyrektor Szpitala Narodowego dr Anil Jasinghe w rozmowie z ,,Daily Mirror” poinformował o obecności wśród zmarłych przywiezionych do jego placówki 11 obcokrajowców. To obywatele Polski, Danii, Bangladeszu, Maroka, Chin, Japonii, Pakistanu, USA i Indii.

Minister Obrony Ranil Wickremesinghe przekazał, że służby zatrzymały siedem osób związanych z atakami. Wcześniej przyznał, iż tymczasowo wyłączono komunikatory i media społecznościowe, aby zapobiec dezinformacji. Wprowadzono również godzinę policyjną.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wydało oświadczenie, w którym potępia ataki terrorystyczne, do jakich doszło na Sri Lance. Złożyło również kondolencje wszystkim rodzinom i bliskim poszkodowanych i ofiar w tym ataku terroru.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1119895476021731328/photo/1

Źródło: dorzeczy.pl, twitter.com

Komentarze