Skazany za obronę napisu przeciw pedofilom | Narodowcy.net

Skazany za obronę napisu przeciw pedofilom

Sąd we Wrocławiu skazał na rok więzienia i grzywnę w wysokości pięciu tysięcy złotych mężczyznę, który bronił napisu o problemie pedofilii.

Do zdarzenia, które było przedmiotem sądowej rozprawy doszło w czwartek 25 lica 2019 roku. Przemysław W, nauczyciel akademicki, tropiący ,,faszyzm” dla m. in. Krytyki Politycznej i portalu oko.press miał zostać zaatakowany podczas przejażdżki rowerowej przez spotkanego przypadkowo Macieja K. Oskarżony miał pobić Przemysława W. w odpowiedzi na krytykę napisu ,,Stop pedofilom z LGBT” znajdującego się na murku w pobliżu mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Przemysław W. w swoich relacjach dla mediów okreslił to zdarzenia jako na murku w pobliżu mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Co ciekawe Przemysław W. bezpośrednio po rzekomym zdarzeniu, mając jeszcze ślady krwi na twarzy udzielił rozmowy dziennikarzom stacji RMF FM oraz Radia Zet. Wówczas określił o te wydarzenia jako ewidentny atak na tle politycznym i na tle ideologicznym, bo to jest terror faszystowski na naszych ulicach. Oni testują ile mogą zrobić. Jeżeli spotkają się z jakaś twardą ostrą reakcją państwa, a nie zapowiada się, to się to będzie powtarzało. Nie tu, to ta.

Relacja zdarzenia Macieja K była odmienna. Według mężczyzny został on zaatakowany przez Przemysława W. najpierw słownie, a następnie fizycznie. Według skazanego wdał się on w bójkę z lewicowym publicystą jedynie w celu obrony własnej.

Sąd podczas rozprawy, na której Maciej K usłyszał wyrok, przyznał, że z racji na brak świadków zdarzenia trudno jest ustalić jego rzeczywisty przebieg. Mimo tego sąd dał wiarę zeznaniom Przemysła W, uznając, że Maciej K jest wyłącznym winnym całego zajścia. W ocenie sądu Przemysław W. został zaatakowany z racji na swoje poglądy.

źródło: rmf24.pl, autonom.pl

Komentarze