Skazany za uczestnictwo w zgromadzeniu? Tczewski sąd orzekł w sprawie incydentu z Antifą | Narodowcy.net

Skazany za uczestnictwo w zgromadzeniu? Tczewski sąd orzekł w sprawie incydentu z Antifą

Kiedy w maju zeszłego roku doszło do starcia między Antifą a grupą narodowców, raczej spodziewano się konsekwencji starcia tych dwóch grup. Zaskakujący jest fakt, że obwinionym za domniemane zakłócanie “zgromadzenia” Antify został działacz, który… w ogóle nie brał udziału w konfrontacji.

Wyrok nakazowy otrzymały cztery osoby, w tym Aleksander Jankowski, działacz gdańskiej Młodzieży Wszechpolskiej. On i trzej inni obwinieni przez Komendę Powiatową Policji w Tczewie złożyli sprzeciw, skutkiem czego dziś w Sądzie Rejonowym w Tczewie odbyła się rozprawa.

 

Sąd wysłuchawszy świadków, których zeznania zaprzeczały tezom stawianym przez Policję i zapoznawszy się z materiałami dowodowymi, które jednoznacznie wykazały brak wyczerpania znamion zarzucanego czynu, zadecydował o uniewinnieniu. Jak Sąd sam stwierdził, sprawa wydaje się dziwna i sam “otwierał oczy ze zdziwienia” oglądając choćby powyższe nagranie, na którym praktycznie nie ma obwinionego.

Jak się okazało, sam wyrok nakazowy zawierał w sobie błędy formalne, które również podważały jego wiarygodność. Ktoś nierozważny nie popisał się zręcznością, kopiując część danych innego obwinionego i dopasowując je do wyroku Wszechpolaka, które nijak nie pokrywały się z rzeczywistością.

Z lokalnych źródeł wiadomo, że pozostałe sprawy związane z incydentem w Tczewie zostały umorzone (chodzi o trzy sprawy w sądzie dla nieletnich) lub dopiero się odbędą. Sam uniewinniony tak komentuje całą sprawę:

Niekompetencja Policji jasno wskazuje na niski poziom profesjonalizmu polskich organów ścigania oraz ich ewidentną stronniczość, jeżeli chodzi o manifestowanie poglądów w przestrzeni publicznej. Cieszę się, że Sąd Rejonowy powziął stanowisko obrony postawy obywatelskiej, jak i sprawiedliwości uniewinniając mnie.

 

źródło: tcz.pl/radiogdansk.pl

 

Komentarze