Śląskie: Odstrzał dzików zablokowany przez ekoterrorystów   | Narodowcy.net

Śląskie: Odstrzał dzików zablokowany przez ekoterrorystów  

Grupa kilkunastu aktywistów miejsce polowania zlokalizowała na podstawie wydawanych publicznie ostrzeżeń i objeżdżaniu samochodami wskazanego obszaru lasu.

Po napotkaniu zamkniętego szlabanu z zamieszczonym ostrzeżeniem o polowaniu aktywiści przekroczyli go i po dotarciu pieszo w miejsce gdzie zgromadzeni byli myśliwi wdali się w sprzeczkę z dokonującymi odstrzału, konsekwentnie odmawiając opuszczenia terenu polowania, uniemożliwiając tym samym dokonywanie odstrzału – zgodnie z polskimi przepisami myśliwi nie mogą oddawać strzałów jeśli w pobliżu znajdują się osoby postronne. W wyniku powyższych działań nie odstrzelono żadnego dzika czym grupa otwarcie pochwaliła się na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Odstrzał dzików jest konieczny w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania afrykańskiego pomoru świń z którym Polska bezskuteczne zmaga się już od pięciu lat, tj od lutego 2014 kiedy znaleziono pierwsze martwe dziki przy granicy z Białorusią. Dla porównania Niemcy otwarcie będące źródłem finansowania dla wielu organizacji paraekologicznych działających w Polsce, gdzie ASF jeszcze nie wystąpił już przeprowadziły prewencyjną eksterminacje populacji dzików na swoim terenie w sezonie 2017-2018 zabijając ponad 820 tys. tych zwierząt. Populacja dzików w Polsce na rok 2015 szacowana była na 300 tys osobników.

Komentarze