Sławomir Nowak może stracić stanowisko na Ukrainie | Narodowcy.net

Sławomir Nowak straci stanowisko na Ukrainie

Były minister Sławomir Nowak może przestać być szefem ukraińskiej agencji drogowej na Ukrawtodor. Informację o zwolnieniu Polaka przekazał minister infrastruktury Władisław Kliknij.

Informację podał ukraiński minister infrastruktury podczas udzielania wywiadu dla “Ekonomiczeska pravda”. Sam wywiad ukaże się dopiero w następnym tygodniu, ale portal dzisiaj przedstawił fragment rozmowy. Minister Kriklij zapowiedział wymiany i rotacje kadrowe w ministerstwie i podległych mu resortach. Bardzo ciekawie minister infrastruktury wypowiedział się o szefie agencji drogowej Ukrawtodor:

Nowak powiedział mi, że Bohdan Jułyk w tym tygodniu odszedł na własną prośbę. Dzisiaj się dowiaduję, że podobno trafił do jakiegoś szpitala. Jeśli będą mnie wprowadzać w błąd w takich elementarnych sprawach, którymi interesuje się społeczeństwo, a z tym Jułykiem były związane skandale, to uważam, że to jest próba politycznego wystawienia mnie. Nie pozwolę na to. Pożegnamy się z Nowakiem – minister infrastruktury Władisław Kriklij.

Bohdan Jułyk to naczelnik Ukrawtodoru w obwodzie tarnopolskim. Jego nazwisko pojawiło się w aferze dotyczącej podziału dróg w tym obwodzie. Podzielono 177 odcinków po 40 metrów, a by uniknąć przetargów na jej remont. Na remont odcinków podpisano umowę z mało znaną firmą. Wartość każdej umowy nie przekraczała kwoty 200 tys. hrywien, co pozwalało na nierozpisywanie przetargu. W rzeczywistości chodziło o remont siedmiu dróg na łączną kwotę prawie 27 mln hrywien.

 

źródło: kresy.pl

 

 

Komentarze