Słupsk: Ruch Narodowy przeciwko "Klątwie" na festiwalu "Scena Wolności" | Narodowcy.net

Słupsk: Ruch Narodowy przeciwko “Klątwie” na festiwalu “Scena Wolności”

23 września w ramach festiwalu Scena Wolności  w programie znalazła się skandaliczna sztuka “Klątwa”. Sąd i prokuratura uważają, że przedstawienie jest zgodne z prawem. Stanowisko w tej sprawie zajęło Koło Słupsk Ruchu Narodowego.

Do sądu wpłynęły wnioski o zablokowanie “Klątwy”. Słupski sąd okręgowy oddalił je, tłumacząc, że nie widzi w tym znamion przestępstwa.

Wystawienie przedstawienia jest zgodne z prawem. Wola jednej grupy społecznej nie może ograniczać wolności innej grupy. Taka jest idea festiwali Scena Wolności –  Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Do prokauratury rejnowej wpłynęło również zażalenie, iż sztuka obraża uczucia religijne. Prokuratura jednak, podobnie jak sąd, odmówiła wszczęcia postępowania.

Przygotowanie do tego typu przestępstwa jest niekaralne w Polsce. Nie możemy po prostu rozstrzygać o zdarzeniu przyszłym i niepewnym. Nie znamy treści spektaklu i sposobu jego wystawienia –  Piotr Nierebiński, prokurator rejonowy.

Koło Słupsk RN podkreśla, że ten szczególny dzień jakim jest 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę wymaga powagi, która wynika z szacunku i miłości do pokoleń oraz Ojczyzny. Nie zgadza się na to aby, wystawiać tak obelżywą sztukę w teatrze finansowanym z publicznych pieniędzy. Sam fakt, że wystawiana będzie z okazji tej oto rocznicy, można odebrać za prowokację i uderzenie w polską sprawę narodową. Nadzywczajna sesja rady miasta ma rozstrzygnąć ostateczną decyzję. RN ma nadzieję, iż słupscy radni wykażą się patriotyzmem, albo chociaż odpowiedzialnością za godne obchody 100-lecia niepodległości.

źródło:  gp24.pl

 

Komentarze