Nowy sondaż! Konfederacja nad progiem, Wiosna 3%, PiS minimalnie nad KE! | Narodowcy.net

Nowy sondaż! Konfederacja nad progiem, Wiosna 3%, PiS minimalnie nad KE!

IBRiS w dniach 5-6 kwietnia br. przeprowadził sondaż poparcia dla komitetów startujących w wyborach europarlamentarnych. Według sondażu w Parlamencie Europejskim znalazłyby się cztery komitety: PiS, Koalicja Europejska, Kukiz’15 i Konfedracja

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie na poziomie 41%. Jest to spadek o jeden procent w stosunku do analogicznych badań sprzed miesiąca. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 40%. Oba komitety mają bardzo niestabilne poparcie i praktycznie co sondaż zmieniają się na pierwszym miejscu.

Poparcie przekraczające próg wyborczy otrzymały także dwa inne ruchu, a mianowicie Kukiz’15 6%, co stanowi wzrost o jeden procent w ostatnim czasie. Tuż za ruchem Pawła Kukiza uplasowała się Konfederacja, w której skład wchodzą głównie politycy Ruchu Narodowego i Partii Korwin, której ufa 5% ankietowanych i której poparcie wzrosło o punkty procentowe w stosunku do ostatniego sondażu.

Partia Roberta Biedronia – Wiosna zajęła piąte miejsce z wynikiem 3% co jest sporym zawodem zważywszy na fakt, że  sondażownie jeszcze przed powstaniem partii dawały jej wyniki czasem nawet dwucyfrowe.

Liberalny ruch Polska Fair Play według tego sondażu może liczyć na 2% poparcia Polaków. Z kolei skrajnie lewicową koalicje Lewica RAZEM popiera zaledwie 1% ankietowanych.

Chrześcijański Ruch Prawdziwa Europa otrzymał poparcie poniżej 1%. Katolicki elektorat jednak wciąż dzieli się między PiS, a ugrupowania narodowe, czyli aktualnie Konfederację.

źródło: IBRiS

Komentarze