Śpiewak obiecuje powrót tęczy na Placu Zbawiciela | Narodowcy.net

Śpiewak obiecuje powrót tęczy na Placu Zbawiciela

Jan Śpiewak, kandytat na prezydenta Warszawy, podczas konferencji prasowej zadeklarował, że jeżeli zostanie wybrany , “tęcza” wróci na Plac Zbawiciela.

Kandydat tzw. czwórkoalicji: Partii Razem, Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej, Partii Zielonych oraz stowarzyszenia aktywistów Wolne Miasto Warszawa uważa, że władze miasta bagatelizują potrzeby społeczności LGBT.

“Miasto powinno wspierać rozwój i harmonijne współistnienie wszystkich członków i członkiń warszawskiej społeczności. Najwyższy czas, by władze miasta przestały ignorować istnienie i potrzeby jednej z największych grup społecznych – liczącej ok. 200 tysięcy osób społeczności LGBT+. Chcemy, by Warszawa wreszcie stała się przestrzenią tolerancji i akceptacji, przestrzenią wolną od uprzedzeń, stereotypów czy dyskryminacji”- komitet wyborczy Wygra Warszawa

Podpisał “Warszawską Kartę LGBT+”, która przewiduje m.in. objęcie patronatu nad Paradą Równości przez ratusz. W tym dniu oraz Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii tęczowe flagi miałyby powiewać na gmachu ratusza. Natomiast zajęcia o zdrowiu i edukacji seksualnej w szkołach, w tym o orientacjach seksualnych mają sprawić, że wśród ucznów nie będzie dyskryminacji.

Jeśli zdobędziemy władzę w Warszawie, jeśli będziemy mieć realny wpływ na rządy w Warszawie, społeczność LGBT będzie miała od nas wsparcie na każdym poziomie. Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy, “tęcza” wróci na plac Zbawiciela – przemawiał podczas konferencji

źródło: rp.pl

 

 

 

Komentarze