Spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich NATO | Narodowcy.net

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich NATO

W Brukseli rozpoczęło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich NATO. Podczas pierwszej sesji omówiona została sytuacja na południowej flance sojuszu.

Pierwszą sesję posiedzenia otworzył sekretarz generalny NATO – Jens Stoltenberg. Zaznaczył on, że na tej sesji sojusznicy omówią sytuację na Bliskim Wschodzie, w Afryce i skoncentrują się na wysiłkach mających na celu ustanowienie stabilności i walkę z terroryzmem.

Będziemy kontynuować nasze przygotowania do treningowej misji w Iraku, która będzie oparta na naszym szczycie w lipcu. Będziemy mówić, co jeszcze możemy zrobić dla współpracy z Jordanią, Tunezją i innymi partnerami w regionie. Będziemy również rozmawiać, jak NATO i Unia Europejska mogą pracować razem w celu promowania stabilności w naszym południowym sąsiedztwie

NATO w pełni popiera działania USA i sojuszników w Syrii. Stoltenberg oświadczył, że wszystkie kraje członkowskie zaakceptowały działania USA i sojuszników, zaś dla uderzeń rakietowych nie było alternatywy.

Zdaniem Stoltenberga w Rosji zmniejsza się bariera psychologiczna dla użycia broni jądrowej. W swojej wypowiedzi zaznaczył, iż członkowie Sojuszu muszą wykazywać się zdecydowanymi działaniami wobec Rosji.

źródło: wschodnik.pl

Komentarze