Statek z imigrantami chce wpłynąć do włoskich portów | Narodowcy.net

Statek z imigrantami chce wpłynąć do włoskich portów

Szef włoskiego MSW, Matteo Salvini ogłosił, że nie zezwoli na wpuszczenie kolejnego statku z imigrantami do włoskich portów. 

Statek pozarządowej organizacji Lifeline z ponad 200 imigrantami na pokładzie zmierza w kierunku Włoch. Rząd wyraził swój sprzeciw dotyczący przyjęcia imigrantów. Zapowiedział, iż w przypadku wpłynięcia do któregokolwiek z włoskich portów, załodze zostanie wytoczony proces.

Załoga statku złamała zasady postępowania na morzu, biorąc na pokład zbyt dużą ilość imigrantów. Dodatkowo załoga miała zignorować zalecenia libijskiej oraz włoskiej Straży Przybrzeżnej.

Salvini dodał, że Włochy nie będą przyjmować imigrantów za pośrednictwem “pseudoorganizacji” humanitarnych, następnie nakazał im powrót do Holandii, gdyż statek pływa pod holenderską banderą. Jak się później okazało, pojawiły się wątpliwości co do kraju pochodzenia załogi.

Jest to kolejna próba wpłynięcia statku z imigrantami do włoskich portów. Wcześniej odmówiono jednostce “Aquarius” z ponad 600 imigrantami na pokładzie.

Źródło: PCh24.pl

Komentarze